• logo
  • osnovna stranica
  • Visoki sudski i tužilački savjet
    Bosne i Hercegovine

    Idi na sadržaj
    BosanskiHrvatskiSrpskiСрпскиEnglish
  • VSTS BiH
  • Savjet
  • Članovi VSTS-a BiH

    Članovi VSTS-a BiH

    Navigate forward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

    Navigate forward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

    sudija, Sud Bosne i Hercegovine; predsjednik VSTV-a BiH; mandat: 02.2021-02.2025. (Halil Lagumdžija, sudija Suda BiH, zamjenio je, na mjestu člana VSTV-a BiH, doc.dr. Vukoje Dragomira, sudiju Suda BiH, kojem je u februaru 2021. godine istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH)
    sudija, Općinski sud u Sarajevu; potpredsjednik VSTV-a BiH; mandat: 06.2020. – 06.2024. (Sanela Gorušanović-Butigan, sudija Općinskog suda u Sarajevu, zamijenila je Ružicu Jukić, sudiju Općinskog suda u Tuzli, kojoj je, 5.6.2020. godine, istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH.)
    tužilac, Tužilaštvo BiH, potpredsjednik VSTV-a BiH;Biljana Simeunović rođena je 06.11.1960. godine u Bijeljini, Bosna i Hercegovina. Diplomirala je na Pravnom fakultetu u Sarajevu 1987. godine, a pravosudni ispit položila 1990. godine.
    tužilac, Kantonalno tužilaštvo Kantona Sarajevo član VSTV-a BiH mandat: 9.2021-9.2025. Mr. Sanin Bogunić rođen je 1977. godine u Goraždu. Na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu diplomirao je 2002. godine. Pravosudni ispit položio 2004. godine.
    šef Kabineta zamjenika ministra pravde BiH član VSTV BiH mandat: 10.2020. – 10.2024. Mr. Lejla Hadžić rođena je 31. maja 1982. godine u Zvorniku. Diplomirala je na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu 2005. godine, gdje je 2019. godine stekla i zvanje magistra prava na Katedri krivičnog prava.
    sudija, Osnovni sud Brčko distrikta BiH član VSTV BiH mandat: 06.2021. - 06.2025. Aleksandra Obradović rođena je u Brčkom 26.05.1968. godine, gdje je završila osnovnu i srednju školu. Pravni fakultet Univerziteta u Novom Sadu završila je 1994. godine, čime je stekla zvanje diplomiranog pravnika.
    tužilac, Federalno tužilaštvo FBiH; član VSTV-a BiH; mandat: 7.2022.-7.2026. (Saša Sarajlić, tužilac Federalnog tužilaštva Federacije Bosne i Hercegovine, zamijenio je, na mjestu člana VSTV-a BiH Slavu Lakića, tužioca Federalnog tužilaštva FBiH, kojem je mandat na mjesto člana VSTV-a BiH istekao u julu 2022. godine.)
    glavni tužilac, Okružno tužilaštvo u Doboju; član VSTV BiH; mandat: 04.2019-04.2023. (Željka Radović, glavni tužilac Okružnog tužilaštva u Doboju, zamijenila je, na mjestu člana VSTV-a BiH, Mirsadu Hadžić, tužioca Okružnog tužilaštva u Banja Luci, kojoj je, u februaru 2015. godine, istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH.)
    sudija, Vrhovni sud RS; član VSTV-a BiH - mandat: 9.2019-9.2023. (Jadranka Stanišić, sudija Vrhovnog suda RS, zamijenila je na mjestu člana VSTV-a BiH Violandu Šubarić, sudiju Vrhovnog suda RS, kojoj je u septembru 2019. godine istekao mandat na mjesto člana VSTV-a BiH.)
    advokat, izabrana od strane Advokatske komore Republike Srpske član VSTV BiH mandat: 06.2019.-06.2023. Mr. Duška Bogojević je rođena 27.06.1969. godine u Ključu, gdje je završila osnovnu i srednju školu. Pravni fakultet Univerziteta u Banjoj Luci upisala je školske 1989. godine, a diplomirala u decembru 1993. godine. Od 1994. godine bila je zaposlena u Ministarstvu unutrašnjih poslova, Srednja škola za unutrašnje poslove kao sekretar. Nakon toga radila je kao profesor na Upravno - pravnoj grupi predmeta, a kasnije na Krivično - pravnoj.
    odvjetnik, odvjetničko društvo Martinović i partneri član VSTS BiH izabran od strane Vijeća ministara BiH mandat: 01.2021-01.2025. Dr.sc Davor Martinović je rođen 24.11.1968. godine u Mostaru, gdje završava osnovnu školu i gimnaziju. Na Pravnom fakultetu u Mostaru diplomira 1992. godine kao najbolji student svoje generacije te od 03.11.1992. godine počinje raditi kao odvjetnički pripravnik u Zajedničkom odvjetničkom uredu Mirka i Dubravka Grgića u LJubuškom.
    sudija, Okružni sud u Banja Luci, član VSTV-a BiH; mandat: 02.2021-02.2025. ( Mr. Srđan Forca, sudija Okružnog suda u Banja Luci, zamijenio je, na mjestu člana VSTV-a BiH, Milana Tegeltiju, sudiju Osnovnog suda u Banja Luci, koji je 16.12.2020. godine podnio ostavku na mjesto člana i predsjednika VSTV-a BiH)
    Sudija, Vrhovni sud FBiH, član VSTV -a BiH; mandat: 02.2021-02.2025. (Mustafa Šabić, sudija Vrhovnog suda FBiH, zamijenio je, kao člana VSTS -a BiH, Gorana Nezirovića, sudiju Vrhovnog suda FBiH, čiji je mandat istekao u februaru 2021. godine kao član VSTS -a BiH)
    advokat; član VSTS -a BiH; koje je izabrala Advokatska komora FBiH Mandat: 01.2017-01.2025. (Advokatska komora Federacije Bosne i Hercegovine u januaru 2017. izabrala ju je za člana VSTV -a BiH i preuzela je od Ilijasa Midžića, advokata iz Bihaća, kojem je kao član VSTS -a BiH istekao mandat. Advokatska komora FBiH izrazila je povjerenje u advokaticu Kunosić reizborom za člana VSTS-a BiH 2020. godine. )
    tužilac, Republičko javno tužilaštvo Republike Srpske; član VSTS -a BiH; mandat: 9.2021. - 9.2025.; (Snježana Petković, tužiteljka Republičkog javnog tužilaštva Republike Srpske, zamijenila je, kao člana VSTS -a BiH, glavnog tužioca Republičkog javnog tužilaštva RS Mahmuta Švraku, čiji je mandat člana VSTS -a BiH istekao.)
    • 1 - 15 / 15
    • 1