Održan sastanak sa predstavnicima Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo
U Kabinetu predsjednika Općinskog suda u Sarajevu 24. juna 2026. godine održan je sastanak sa predstavnicima Samostalnog sindikata državnih službenika i namještenika Kantona Sarajevo.
Tokom
sastanka predstavnici Sindikata upoznali su rukovodstvo Suda sa pravima
zaposlenika koja proizlaze iz novog Kolektivnog ugovora, kao i sa
najznačajnijim novinama koje ovaj ugovor donosi.
Damir
Batotić, predsjednik Suda, predstavio je sindikalnim predstavnicima izazove i
poteškoće sa kojima se Sud susreće u svakodnevnom radu, uključujući
organizacione i kadrovske izazove koji utiču na efikasno funkcionisanje
institucije i izvršavanje redovnih poslova.
Sastanak
je protekao u konstruktivnoj atmosferi, uz otvorenu razmjenu mišljenja i
obostrano razumijevanje iznesenih stavova. Konstatovano je da postoji
zajednički interes za unapređenje položaja zaposlenika te stvaranje uslova za
kvalitetan, efikasan i profesionalan rad.
Na
kraju sastanka iskazana je spremnost za nastavak dobre saradnje i socijalnog
dijaloga, s ciljem daljnjeg unapređenja prava zaposlenika i efikasnijeg
funkcionisanja institucije.

