РАЗБОЈНИШТВО У ГАРАЖИ ТЦ БИНГО: ОСУМЊИЧЕНИМА ПРЕДЛОЖЕН ПРИТВОР
Поступајућа тужитељица Тужилаштва Кантона Сарајево предложила је Кантоналном суду у Сарајеву одређивање једномјесечног притвора Младену Бошњаку (52) и Харису Мушовићу (54) осумњиченима за кривично дјело разбојништво. Притвор им је предложен због опасности да би боравком на слободи могли поновити кривично дјело.
Сумњиче се да су се 09. јуна 2025. године, око 13 сати и 25 минута, мотором стигли испред улаза у гаражу тржног центра Бинго у улици Бутмирска 14. Осумњичени Бошњак ушао је пјешке у гаражу, ставио рукавице на руке и пришао аутомобилу у којем се налазила директорица једне сарајевске фирме. Запријетио јој је пиштољем и рекао: „Дај паре“. На задњем сједишту аутомобила налазила се торба у којој је било 113.103,40 КМ, коју је осумњичени узео, а затим побјегао заједно са Мушовићем.
Приликом претреса станова и аутомобила које користе осумњичени, полиција је пронашла дио новца, пиштољ и друге предмете од интереса за истрагу. Осумњичене су ухапсили истражитељи МУП-а Кантона Сарајево у сарадњи са МУП-ом Херцеговачко-неретванског кантона на подручју Мостара и Јабланице.
УРЕД ГЛАВНЕ КАНТОНАЛНЕ ТУЖИТЕЉИЦЕ
Молимо Вас да при преузимању или преношењу информација које објављује Кантонално тужилаштво Кантона Сарајево о предметима у којима су особе осумњичене или оптужене за кривична дјела, имате у виду пресумпцију невиности из члана 3. Закона о кривичном поступку ФБиХ у којем је у ставу 1. дефинисано да се свако сматра невиним за кривично дјело док се правоснажном пресудом не утврди његова кривња.