На приједлог тужилаштва одређен притвор осумњиченом за кривично дјело спречавање службеног лице у вршењу службене радње
НАПОМЕНА: “Овом објавом не прејудицира се исход кривичног поступка и не нарушава принцип пресумпције невиности. Свако се сматра невиним док се правоснажном пресудом не утврди његова кривица.”
Поступајући тужилац Окружног јавног тужилаштва у Добоју, након испитивања осумњиченог лица М.Р. (1999) настањен у Добоју, ставио је дана 27.04.2026. године, приједлог Основном суду у Добоју за одређивање мјере притвора због постојања основане сумње да је починио кривично дјело Спречавање службеног лица у вршењу службене радње.
Осумњичени се терети да је дана 26.04.2026. године, око 03,30 сати, у Добоју, приликом заустављања и контроле путничког аутомобила марке „Ауди“ којим је исти управљао, а након што је од стране полицијских службеника ПС Добој извршено његово алкотестирање и утврђено да је под дејством алкохола, употребом силе спријечио службена лица у вршењу послова безбједности тако што је нагло покренуо возило и удаљио се са лица мјеста, те након што је сустигнут службеним возилом пружао активан отпор приликом лишења слободе, а којом приликом су двојица полицијских службеника задобила тјелесне повреде.
Тужилац је ставио приједлог за одређивање мјере притвора јер постоје друге околности које указују на опасност од бјекства и нарочите околности које оправдавају бојазан да ће осумњичени поновити кривично дјело, а за кривично дјело за које се терети може се изрећи казна затвора у трајању од 1 до 10 година, тј. може се изрећи казна затвора од 3 три године или тежа казна.
Одлучујући о приједлогу за одређивање мјере притвора, судија за претходни поступак Основног суда у Добоју, дана 27.04.2026.године, прихватио је у цјелости као основан приједлог тужиоца и одредио притвор осумњиченом М.Р. у трајању од мјесец дана, сходно члану 197. став 1. Тачка а) и в) Закона о кривичном поступку Републике Српске.

