• logo
  • osnovna stranica
  • Osnovni sud u Novom Gradu

    Idi na sadržaj
    BosanskiHrvatskiSrpskiСрпскиEnglish

    Pravilnik o postupku zaštite od uznemiravanja na radu

    18.05.2022.

    BOSNA I HERCEGOVINA

    REPUBLIKA SRPSKA

    OSNOVNI SUD U NOVOM GRADU

    Broj: 076-0- Su-22-000 472

    Banjaluka, 16.05.2022. godine

     

    Na osnovu člana 48. stav 2. Zakona o sudovima Republike Srpske (“Službeni glasnik Republike Srpske”, broj 37/12, 44/15 i 100/17), člana 15. stav 4. i 5. Zakona o zaštiti od uznemiravanja na radu („Službeni glasnik Republike Srpske“, broj 90/21),  člana 8. tačka i) Pravilnika o unutrašnjem sudskom poslovanju (“Službeni glasnik Republike Srpske”, broj 9/14,71/17, 67/18 i 6/19), te člana 10. Pravilnika o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta u Osnovnom sudu u Novom Gradu (broj 076-0-Su-14-000 560 od 24.06.2014.godine), predsjednica Osnovnog suda u Novom Gradu, donosi

     

     

     

    PRAVILNIK  

    O  POSTUPKU ZAŠTITE  OD  UZNEMIRAVANJA  NA  RADU

     

     

    I  OSNOVNE ODREDBE

     

    Član 1.

     

    (1) Pravilnikom o zaštiti od uznemiravanja na radu (u daljem tekstu: Pravilnik), uređuje se postupak zaštite od uznemiravanja na radu i u vezi sa radom kod Osnovnog suda u Novom Gradu, kao poslodavca, i to: način podnošenja zahtjeva, lice kojem se zahtjev podnosi, način određivanja lica ili komisije za sprovođenje postupka zaštite od uznemiravanja kod poslodavca, način obezbjeđenja tajnosti podataka i druga pitanja bitna za sprovođenje postupka.

     

    (2) Radnik i poslodavac imaju pravo i obavezu na poštovanje dostojanstva ličnosti i zaštitu od diskriminacije i uznemiravanja na radu, kao i pravo na druge oblike zaštite u skladu sa zakonom.

     

    Član 2.

     

    Značenje izraza

     

    (1) Radniku smislu ovog pravilnika označava sva lica koji obavljaju određene poslove u  Sudu, bez obzira na to da li se radi o imenovanim licima – sudijama ili licima koji poslove obavljaju po osnovu rješenja o zasnivanju radnog odnosa, odnosno ugovora (na određeno vrijeme, neodređeno vrijeme, o djelu, o obavljanju pripravničkog ili volonterskog rada).

     

    (2) Strane u postupku/sporuobuhvata lice koje je pretprjelo uznemiravanje na radu, lice koje je preduzelo radnju uznemiravanja i poslodavca.

     

     

    II  ORGANI

     

    Član 3.

     

    (1)     O pravima, obavezama i odgovornostima radnika kod poslodavca u vezi sa postupkom zaštite od uznemiravanja na radu i u vezi sa radom odlučuje predsjednik suda.

     

    (2)     Predsjednik suda odlukom imenuje predsjednika i dva člana komisije zadužene za provođenje postupka za zaštitu od uznemiravanja na radu kod poslodavca. Predsjednik komisije je zadužen za primanje zahtjeva i rukovodi postupkom za zaštitu od uznemiravanja na radu kod poslodavca (u daljem tekstu: povjerenik za zaštitu od uznemiravanja na radu). Predsjednik i članovi komisije imenuju se iz reda radnika, koji imaju radne i moralne kvalitete potrebne u radnoj sredini.

     

    (3)     Povjerenik i članovi komisije iz stava 2. ovog člana imenuju se  na period od četiri godine s mogućnošću ponovnog imenovanja. Ime i prezime sa kontakt podacima povjerenika (broj telefona i adresa elektronske pošte) objavljuje se na oglasnoj tabli i internet stranici poslodavca.

     

    (4)     Povjerenik za zaštitu od uznemiravanja na radu iz stava 2. ovog člana može u svako doba biti opozvan ukoliko postupa u suprotnosti sa važećim propisima.

     

    (5)     Povjerenik za zaštitu od uznemiravanja na radu ima pravo u svako doba da traži od poslodavca da opozove njegovo imenovanje bez posebnog obrazloženja.

     

     

    III POSTUPAK ZAŠTITE OD UZNEMIRAVANJA NA RADU KOD POSLODAVCA

     

    Član 4.

     

    (1)     Radnik koji smatra da je izložen uznemiravanju na radu ima pravo da povjereniku za zaštitu od uznemiravanja na radu podnese pisani zahtjev za zaštitu od uznemiravanja na radu kod poslodavca u roku od 30 dana od dana kada je posljednji put izvršena radnja uznemiravanja.

     

    (2)     Zahtjev za zaštitu od uznemiravanja na radu se podnosi pismeno, poštom ili predajom direktno na protokol poslodavca u zapečaćenoj koverti, sa naznakom „povjerljivo“ i „n/r povjereniku za zaštitu od uznemiravanja na radu“.

     

    (3)     U zahtjevu iz stava 2. ovog člana navode se okolnosti  koje ukazuju na  uznemiravanje na radu, podaci iz kojih je moguće steći dovoljno saznanja o vremenu i mjestu, te drugim bitnim okolnostima uznemiravanja, uključujući i podatke o počiniocu istog i osobi koja je bila predmet uznemiravanja, kao i o eventualnom podstrekaču ili pomagaču, te licima koja su prisustvovala ili svjedočila uznemiravanju. Zahtjev mora biti potpisan od strane podnosioca.

     

    (4)     Ukoliko zahtjev iz stava 2. ovog člana podnosi predstavnik sindikata, uz zahtjev se prilaže pismena saglasnost radnika za ponošenje zahtjeva.

     

    (5)   Postupak zaštite od uznemiravanja na radu provodi se u roku od 15 dana od dana prijema zahtjeva iz stava 1. ovog člana.

     

    Član 5.

     

    (1)     Radnik protokola dužan je da, bez odlaganja,  neotvorenu kovertu  sa  zahtjevom za zaštitu od uznemiravanja na radu, dostavi povjereniku za zaštitu od uznemiravanja na radu.

     

    (2)     Ukoliko na koverti sa zahtjevom za zaštitu od uznemiravanja na radu nije bilo naznake iz člana 3. stav 2. ovog pravilnika ili je koverta omaškom otvorena, radnik protokola će o tome, bez odlaganja, sastaviti službenu zabilješku u kojoj će navesti ko je sve upoznat sa sadržajem koverte, te otvorenu kovertu i službenu zabilješku dostaviti povjereniku za zaštitu od uznemiravanja na radu.

     

    (3)     Radnik protokola dužan je da sve informacije, uključujući i ime podnosioca zahtjeva,        

           tretira kao službenu, odnosno poslovnu tajnu.

     

    Član 6.

     

    Povjerenik za zaštitu od uznemiravanja na radu evidentira datum i vrijeme prijema zahtjeva i podatke o licu koje je prijavljeno da vrši radnje uznemiravanja, čime se postupak zaštite od uznemiravanja smatra započetim i od kada teče rok iz člana 4. stav 5. ovog pravilnika.

     

    Član 7.

     

    (1)     U slučajevima kada je prijavljeno lice radnik suda, povjerenik o zaprimljenom zahtjevu obavještava članove komisije koja prema navodima zahtjeva i okolnostima konkretnog slučaja predsjedniku suda može predložiti preduzimanje preventivnih mjera radi sprečavanja daljih uznemiravanja na radu ili nastanka težih posljedica po radnika za kojeg se tvrdi da trpi uznemiravanje, obavještava prijavljenog radnika o podnesenom zahtjevu, sa pozivom da se u roku od 3 (tri) dana izjasni na navode zahtjeva, po prijemu izjašnjenja prijavljenog radnika ili proteka roka za izjašnjenje, saslušava podnosioca zahtjeva, te vrši izviđaj radi provjere činjenica i pribavljanja dokaza na koje se podnosilac zahtjeva i/ili prijavljeni radnik pozivaju.

     

    (2)     Obavještenje o podnesenom zahtjevu iz stava 2. ovog člana, sadrži i upozorenje prijavljenom radniku da radnje uznemiravanja na radu mogu predstavljati težu povredu radne dužnosti, uz navođenje odgovarajuće odredbe, Uredbu o disciplinskoj i materijalnoj odgovornosti u republičkim organima uprave Republike Srpske, te upozorenje da radnje izviđaja koje preduzima komisija predstavljaju radnje prethodnog postupka u smislu člana 9. Uredbe.

     

    (3)     O zaprimljenom zahtjevu za zaštitu od uznemiravanja na radu i svim preduzetim radnjama u cilju utvrđivanja činjeničnog stanja, povjerenik za zaštitu od uznemiravanja sastavlja zapisnik. Svako lice koje je saslušano tokom postupka dužno je potpisati svoju izjavu koja je prilog zapisnika. U zapisniku se obavezno navodi kada je određena radnja u postupku preduzeta i ko je istoj prisustvovao. Zapisnik potpisuje povjerenik za zaštitu od uznemiravanja na radu.

     

     

     

     

    Član 8.

     

           Svi radnici kod poslodavca dužni su u potpunosti da sarađuju sa povjerenikom za zaštitu od uznemiravanja na radu, da se odazovu njegovom pozivu i saopšte sve podatke i saznanja važne za dokazni postupak i  utvrđivanje činjenica.

     

     

    Član 9.

     

    (1)     U skladu sa rezultatima izviđaja iz člana 6. ovog pravilnika komisija predlaže predsjedniku suda obustavljanje postupka ili zaključenje sporazuma.

     

    (2)   Sporazumom iz stava 1. ovog člana poslodavac i radnik prema kojem su preduzete radnje uznemiravanja utvrđuju se rok i mjere koje je poslodavac dužan preduzeti radi sprečavanja daljeg uznemiravanja, te eventualno utvrđuje naknada materijalne i nematerijalne štete radniku zbog pretprljenog uznemiravanja kod poslodavca, bez obzira na tok i rezultat disciplinskog/krivičnog postupka.

     

    Član 10.

     

    (1)     U slučajevima kada je prijavljeno lice sudija, povjerenik o zaprimljenom zahtjevu obavještava predsjednika suda koji dostavlja poziv sudiji da se u roku od 3 (tri) dana izjasni na navode zahtjeva, te po zaprimljenom odgovoru ili nakon isteka roka za izjašenjenje, bez dodatnog izviđanja, zahtjev za zaštitu od uznemiravanja prosljeđuje Kancelariji disciplinskog tužioca Visokog sudskog i tužilačkog savjeta Bosne i Hercegovine.

     

    (2)     Dokaz da je zahtjev proslijeđen disciplinskom tužiocu, povjerenik dostavlja podnosiocu zahtjeva uz:

    -             poziv da se izjasni o potrebi da se preventivno, radi sprečavanja eventualnog daljeg uznemiravanja, rasporedi na drugo odgovarajuće radno mjesto,

    -            odluku o prekidu postupka i

    -            pouku da može podnijeti prijedlog za mirno rješavanje spora Agenciji za mirno rješavanje radnih sporova ili da podigne tužbu za zaštitu od uznemiravanja na radu.

     

    Član 11.

     

    (1) Sporazum o okončanju spora se zaključuje u četiri primjerka i ima snagu izvršne isprave.

     

    (3)   Jedan primjerak sporazuma, povjerenik odmah dostavlja poslodavcu na izvršenje, a po

          jedan primjerak za strane u sporu.

     

    (4)     Ako strane u sporu ne zaključe sporazum o predmetu spora, povjerenik to konstatuje u zapisniku uz navođenje razloga nezaključivanja sporazuma i odmah ­­pismenim putem obavještava poslodavca koji u roku ne dužem od osam dana donosi rješenje o obustavljanju postupka kod poslodavca.

     

     

     

     

     

    Član 12.

     

    Podaci prikupljeni u postupku zaštite od uznemiravanja na radu kod poslodavca su povjerljive prirode i mogu se saopštavati samo učesnicima u postupku i nadležnim organima u vezi sa postupkom zaštite od uznemiravanja na radu.

     

    Član 13.

     

    Na pitanja koja, u pogledu postupka, nisu regulisana ovim pravilnikom, primjenjivaće se neposredno Zakon o zaštiti od uznemiravanja na radu, drugi propisi kojima se uređuje oblast rada i Zakon o opštem upravnom postupku (,,Službeni glasnik Republike Srpske" broj 13/02, 87/07, 50/10 i 66/18).

     

    IV PRELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE

     

    Član 14.

     

    Povjerenike, pojedinca ili komisiju za zaštitu od uznemiravanja na radu poslodavac će imenovati u roku od 15 dana od dana stupanja na snagu ovog pravilnika.

     

    Član 15.

     

    Pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja na oglasnoj tabli poslodavca i internet stranici poslodavca.

     

     

                                                                                      Predsjednica suda:

     

                                                                                                            Tatjana Radulj

    Prikazana vijest je na:
    730 PREGLEDA
    Kopirano
    Povratak na vrh

    Pravilnik o postupku zaštite od uznemiravanja na radu

    18.05.2022.

    BOSNA I HERCEGOVINA

    REPUBLIKA SRPSKA

    OSNOVNI SUD U NOVOM GRADU

    Broj: 076-0- Su-22-000 472

    Banjaluka, 16.05.2022. godine

     

    Na osnovu člana 48. stav 2. Zakona o sudovima Republike Srpske (“Službeni glasnik Republike Srpske”, broj 37/12, 44/15 i 100/17), člana 15. stav 4. i 5. Zakona o zaštiti od uznemiravanja na radu („Službeni glasnik Republike Srpske“, broj 90/21),  člana 8. tačka i) Pravilnika o unutrašnjem sudskom poslovanju (“Službeni glasnik Republike Srpske”, broj 9/14,71/17, 67/18 i 6/19), te člana 10. Pravilnika o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mjesta u Osnovnom sudu u Novom Gradu (broj 076-0-Su-14-000 560 od 24.06.2014.godine), predsjednica Osnovnog suda u Novom Gradu, donosi

     

     

     

    PRAVILNIK  

    O  POSTUPKU ZAŠTITE  OD  UZNEMIRAVANJA  NA  RADU

     

     

    I  OSNOVNE ODREDBE

     

    Član 1.

     

    (1) Pravilnikom o zaštiti od uznemiravanja na radu (u daljem tekstu: Pravilnik), uređuje se postupak zaštite od uznemiravanja na radu i u vezi sa radom kod Osnovnog suda u Novom Gradu, kao poslodavca, i to: način podnošenja zahtjeva, lice kojem se zahtjev podnosi, način određivanja lica ili komisije za sprovođenje postupka zaštite od uznemiravanja kod poslodavca, način obezbjeđenja tajnosti podataka i druga pitanja bitna za sprovođenje postupka.

     

    (2) Radnik i poslodavac imaju pravo i obavezu na poštovanje dostojanstva ličnosti i zaštitu od diskriminacije i uznemiravanja na radu, kao i pravo na druge oblike zaštite u skladu sa zakonom.

     

    Član 2.

     

    Značenje izraza

     

    (1) Radniku smislu ovog pravilnika označava sva lica koji obavljaju određene poslove u  Sudu, bez obzira na to da li se radi o imenovanim licima – sudijama ili licima koji poslove obavljaju po osnovu rješenja o zasnivanju radnog odnosa, odnosno ugovora (na određeno vrijeme, neodređeno vrijeme, o djelu, o obavljanju pripravničkog ili volonterskog rada).

     

    (2) Strane u postupku/sporuobuhvata lice koje je pretprjelo uznemiravanje na radu, lice koje je preduzelo radnju uznemiravanja i poslodavca.

     

     

    II  ORGANI

     

    Član 3.

     

    (1)     O pravima, obavezama i odgovornostima radnika kod poslodavca u vezi sa postupkom zaštite od uznemiravanja na radu i u vezi sa radom odlučuje predsjednik suda.

     

    (2)     Predsjednik suda odlukom imenuje predsjednika i dva člana komisije zadužene za provođenje postupka za zaštitu od uznemiravanja na radu kod poslodavca. Predsjednik komisije je zadužen za primanje zahtjeva i rukovodi postupkom za zaštitu od uznemiravanja na radu kod poslodavca (u daljem tekstu: povjerenik za zaštitu od uznemiravanja na radu). Predsjednik i članovi komisije imenuju se iz reda radnika, koji imaju radne i moralne kvalitete potrebne u radnoj sredini.

     

    (3)     Povjerenik i članovi komisije iz stava 2. ovog člana imenuju se  na period od četiri godine s mogućnošću ponovnog imenovanja. Ime i prezime sa kontakt podacima povjerenika (broj telefona i adresa elektronske pošte) objavljuje se na oglasnoj tabli i internet stranici poslodavca.

     

    (4)     Povjerenik za zaštitu od uznemiravanja na radu iz stava 2. ovog člana može u svako doba biti opozvan ukoliko postupa u suprotnosti sa važećim propisima.

     

    (5)     Povjerenik za zaštitu od uznemiravanja na radu ima pravo u svako doba da traži od poslodavca da opozove njegovo imenovanje bez posebnog obrazloženja.

     

     

    III POSTUPAK ZAŠTITE OD UZNEMIRAVANJA NA RADU KOD POSLODAVCA

     

    Član 4.

     

    (1)     Radnik koji smatra da je izložen uznemiravanju na radu ima pravo da povjereniku za zaštitu od uznemiravanja na radu podnese pisani zahtjev za zaštitu od uznemiravanja na radu kod poslodavca u roku od 30 dana od dana kada je posljednji put izvršena radnja uznemiravanja.

     

    (2)     Zahtjev za zaštitu od uznemiravanja na radu se podnosi pismeno, poštom ili predajom direktno na protokol poslodavca u zapečaćenoj koverti, sa naznakom „povjerljivo“ i „n/r povjereniku za zaštitu od uznemiravanja na radu“.

     

    (3)     U zahtjevu iz stava 2. ovog člana navode se okolnosti  koje ukazuju na  uznemiravanje na radu, podaci iz kojih je moguće steći dovoljno saznanja o vremenu i mjestu, te drugim bitnim okolnostima uznemiravanja, uključujući i podatke o počiniocu istog i osobi koja je bila predmet uznemiravanja, kao i o eventualnom podstrekaču ili pomagaču, te licima koja su prisustvovala ili svjedočila uznemiravanju. Zahtjev mora biti potpisan od strane podnosioca.

     

    (4)     Ukoliko zahtjev iz stava 2. ovog člana podnosi predstavnik sindikata, uz zahtjev se prilaže pismena saglasnost radnika za ponošenje zahtjeva.

     

    (5)   Postupak zaštite od uznemiravanja na radu provodi se u roku od 15 dana od dana prijema zahtjeva iz stava 1. ovog člana.

     

    Član 5.

     

    (1)     Radnik protokola dužan je da, bez odlaganja,  neotvorenu kovertu  sa  zahtjevom za zaštitu od uznemiravanja na radu, dostavi povjereniku za zaštitu od uznemiravanja na radu.

     

    (2)     Ukoliko na koverti sa zahtjevom za zaštitu od uznemiravanja na radu nije bilo naznake iz člana 3. stav 2. ovog pravilnika ili je koverta omaškom otvorena, radnik protokola će o tome, bez odlaganja, sastaviti službenu zabilješku u kojoj će navesti ko je sve upoznat sa sadržajem koverte, te otvorenu kovertu i službenu zabilješku dostaviti povjereniku za zaštitu od uznemiravanja na radu.

     

    (3)     Radnik protokola dužan je da sve informacije, uključujući i ime podnosioca zahtjeva,        

           tretira kao službenu, odnosno poslovnu tajnu.

     

    Član 6.

     

    Povjerenik za zaštitu od uznemiravanja na radu evidentira datum i vrijeme prijema zahtjeva i podatke o licu koje je prijavljeno da vrši radnje uznemiravanja, čime se postupak zaštite od uznemiravanja smatra započetim i od kada teče rok iz člana 4. stav 5. ovog pravilnika.

     

    Član 7.

     

    (1)     U slučajevima kada je prijavljeno lice radnik suda, povjerenik o zaprimljenom zahtjevu obavještava članove komisije koja prema navodima zahtjeva i okolnostima konkretnog slučaja predsjedniku suda može predložiti preduzimanje preventivnih mjera radi sprečavanja daljih uznemiravanja na radu ili nastanka težih posljedica po radnika za kojeg se tvrdi da trpi uznemiravanje, obavještava prijavljenog radnika o podnesenom zahtjevu, sa pozivom da se u roku od 3 (tri) dana izjasni na navode zahtjeva, po prijemu izjašnjenja prijavljenog radnika ili proteka roka za izjašnjenje, saslušava podnosioca zahtjeva, te vrši izviđaj radi provjere činjenica i pribavljanja dokaza na koje se podnosilac zahtjeva i/ili prijavljeni radnik pozivaju.

     

    (2)     Obavještenje o podnesenom zahtjevu iz stava 2. ovog člana, sadrži i upozorenje prijavljenom radniku da radnje uznemiravanja na radu mogu predstavljati težu povredu radne dužnosti, uz navođenje odgovarajuće odredbe, Uredbu o disciplinskoj i materijalnoj odgovornosti u republičkim organima uprave Republike Srpske, te upozorenje da radnje izviđaja koje preduzima komisija predstavljaju radnje prethodnog postupka u smislu člana 9. Uredbe.

     

    (3)     O zaprimljenom zahtjevu za zaštitu od uznemiravanja na radu i svim preduzetim radnjama u cilju utvrđivanja činjeničnog stanja, povjerenik za zaštitu od uznemiravanja sastavlja zapisnik. Svako lice koje je saslušano tokom postupka dužno je potpisati svoju izjavu koja je prilog zapisnika. U zapisniku se obavezno navodi kada je određena radnja u postupku preduzeta i ko je istoj prisustvovao. Zapisnik potpisuje povjerenik za zaštitu od uznemiravanja na radu.

     

     

     

     

    Član 8.

     

           Svi radnici kod poslodavca dužni su u potpunosti da sarađuju sa povjerenikom za zaštitu od uznemiravanja na radu, da se odazovu njegovom pozivu i saopšte sve podatke i saznanja važne za dokazni postupak i  utvrđivanje činjenica.

     

     

    Član 9.

     

    (1)     U skladu sa rezultatima izviđaja iz člana 6. ovog pravilnika komisija predlaže predsjedniku suda obustavljanje postupka ili zaključenje sporazuma.

     

    (2)   Sporazumom iz stava 1. ovog člana poslodavac i radnik prema kojem su preduzete radnje uznemiravanja utvrđuju se rok i mjere koje je poslodavac dužan preduzeti radi sprečavanja daljeg uznemiravanja, te eventualno utvrđuje naknada materijalne i nematerijalne štete radniku zbog pretprljenog uznemiravanja kod poslodavca, bez obzira na tok i rezultat disciplinskog/krivičnog postupka.

     

    Član 10.

     

    (1)     U slučajevima kada je prijavljeno lice sudija, povjerenik o zaprimljenom zahtjevu obavještava predsjednika suda koji dostavlja poziv sudiji da se u roku od 3 (tri) dana izjasni na navode zahtjeva, te po zaprimljenom odgovoru ili nakon isteka roka za izjašenjenje, bez dodatnog izviđanja, zahtjev za zaštitu od uznemiravanja prosljeđuje Kancelariji disciplinskog tužioca Visokog sudskog i tužilačkog savjeta Bosne i Hercegovine.

     

    (2)     Dokaz da je zahtjev proslijeđen disciplinskom tužiocu, povjerenik dostavlja podnosiocu zahtjeva uz:

    -             poziv da se izjasni o potrebi da se preventivno, radi sprečavanja eventualnog daljeg uznemiravanja, rasporedi na drugo odgovarajuće radno mjesto,

    -            odluku o prekidu postupka i

    -            pouku da može podnijeti prijedlog za mirno rješavanje spora Agenciji za mirno rješavanje radnih sporova ili da podigne tužbu za zaštitu od uznemiravanja na radu.

     

    Član 11.

     

    (1) Sporazum o okončanju spora se zaključuje u četiri primjerka i ima snagu izvršne isprave.

     

    (3)   Jedan primjerak sporazuma, povjerenik odmah dostavlja poslodavcu na izvršenje, a po

          jedan primjerak za strane u sporu.

     

    (4)     Ako strane u sporu ne zaključe sporazum o predmetu spora, povjerenik to konstatuje u zapisniku uz navođenje razloga nezaključivanja sporazuma i odmah ­­pismenim putem obavještava poslodavca koji u roku ne dužem od osam dana donosi rješenje o obustavljanju postupka kod poslodavca.

     

     

     

     

     

    Član 12.

     

    Podaci prikupljeni u postupku zaštite od uznemiravanja na radu kod poslodavca su povjerljive prirode i mogu se saopštavati samo učesnicima u postupku i nadležnim organima u vezi sa postupkom zaštite od uznemiravanja na radu.

     

    Član 13.

     

    Na pitanja koja, u pogledu postupka, nisu regulisana ovim pravilnikom, primjenjivaće se neposredno Zakon o zaštiti od uznemiravanja na radu, drugi propisi kojima se uređuje oblast rada i Zakon o opštem upravnom postupku (,,Službeni glasnik Republike Srpske" broj 13/02, 87/07, 50/10 i 66/18).

     

    IV PRELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE

     

    Član 14.

     

    Povjerenike, pojedinca ili komisiju za zaštitu od uznemiravanja na radu poslodavac će imenovati u roku od 15 dana od dana stupanja na snagu ovog pravilnika.

     

    Član 15.

     

    Pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja na oglasnoj tabli poslodavca i internet stranici poslodavca.

     

     

                                                                                      Predsjednica suda:

     

                                                                                                            Tatjana Radulj