Određena mjera pritvora za Maida Habibovića (27) iz Živinica
Sudija za prethodni postupak Općinskog suda u Živinicama prihvatio je prijedlog Kantonalnog tužilaštva Tuzlanskog kantona i odredio mjeru jednomjesečnog pritvora za Maida Habibovića (27) iz Živinica zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo neovlaštena proizvodnja i stavljanje u promet opojnih droga u sticaju sa nedozvoljneim držanjem oružja ili eksplozivnih materija i krivičnim djelom iz člana 73. Zakona o oružju i municiji TK.
Po nalogu Tužilaštva i uz naredbu Općinskog suda Živinice istražitelji PU Živinice su 7. jula 2026. godine u Živinicama izvršili pretres i kod osumnjičene osobe pronašli paketić sa 16 grama opojne droge amfetamin i oko 60 grama marihuane (Cannabis sativa). Kod ove osobe je u prethodnom periodu u dva navrata pronađena i veća količina bojeve municije, dva okvira za pištolj, kao i jedan pištolj sa pripadajućom municijom.
Nakon obavljenog pretresa osumnjičeni je lišen slobode. Istražitelji OKP PU Živinice su obavili kriminalističku obradu i uz izvještaj o počinjenom krivičnom djelu predali osumnjičenog u nadležnost Tužilaštva.
Postupajući tužilac je donio naredbu o provođenju istrage i ispitao Habibovića.
Molimo Vas da pri preuzimanju ili
prenošenju informacija koje objavljuje Kantonalno tužilaštvo Tuzlanskog kantona
o predmetima u kojima su osobe
osumnjičene ili optužene za krivična djela imate u vidu presumpciju nevinosti iz člana 3. Zakona o
krivičnom postupku FBiH u kojem je u stavu 1 definisano da se svako smatra
nevinim za krivično djelo dok se pravosnažnom presudom ne utvrdi njegova
krivnja

